SPIN

Zamiast komunałek nowoczesne osiedle w centrum miasta

Aneta Borkowska wtorek, 27 sierpnia 2013, 14:40 Siedlce

Na zewnątrz nie widać jeszcze nic, ale zmiany zaczynają się od środka. Porządkowanie terenu między ulicami Pułaskiego-Kilińskiego-Sienkiewicza-Floriańska trwa od wielu miesięcy. W przyszłym roku miasto chce zacząć budowę dróg wewnątrz tego kwartału. Dzięki temu centrum Siedlec ma stać się łakomym kąskiem dla lokalnych deweloperów.

Nowy wygląd ścisłego centrum miasta jest, jak podkreśla prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, ściśle powiązany z programem budownictwa komunalnego. Dlaczego? Bo kwartał  Pułaskiego-Kilińskiego-Sienkiewicza-Floriańska to przede wszystkim lokale komunalne a żeby ten teren zwolnić, trzeba ich lokatorów przeprowadzać w inne miejsca.

– Mamy opracowany plan zagospodarowania przestrzennego tego miejsca i rozwalamy kolejne domy, które nie nadają się do zamieszkania a lokatorów przenosimy do innych mieszkań – tłumaczy Kudelski. – Bardzo prawdopodobne, że już w przyszłym roku zaczniemy budowę komunikacji wewnątrz tego placu. Myślę, że taki zabieg sprawi, że bez problemu znajdą się właściciele firm, którzy w tamtym miejscu wybudują piękne osiedle będące ozdobą naszego miasta – dodaje.

Przypomnijmy, że zgodnie z Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego kwartał podzielono na liczne działki o przeznaczeniu pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową. W sumie łącznie z obecną infrastrukturą działek jest 20. Wnętrze terenu będzie usiane drogami dojazdowymi do bloków. Dwie z nich będą wychodzić do ul. Sienkiewicza a po jednej do ul. Pułaskiego i Floriańskiej.

W październiku tego roku do użytku zostaną oddane kolejne 54 mieszkania komunalne przy ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Część lokatorów z kwartału Pułaskiego-Kilińskiego-Sienkiewicza-Floriańska wyląduje właśnie tam.

 

10 komentarzy

 1. Ja dodano 9 lat temu

  W ścisłym centrum miasta osiedle mieszkaniowe, bloki? Dziwne. Nasi lokalni urzędnicy chyba chcą Siedlec zacofanych. W takim punkcie, w środku miasta, to powinno tętnić życie, ale nie mieszkaniowe i "blokerskie", tylko finansowo-handlowo-rozrywkowe. Taki siedlecki Manhattan 🙂

 2. bankier dodano 9 lat temu

  A żeby wyjść z tych pięknych nowych bloków "na miasto" trzeba będzie przejść przez obstawione przez lumpów bramy na Pułaskiego…

 3. Anonim dodano 9 lat temu

  Jeśli do tej pory nic nie zrobiono w tej sprawie (parę papierów i rozbiórki) blok na Tetmajera około lipca więc jak inaczej rozumieć ten art. inaczej niż przedwyborczą kiełbasę.

 4. Janosik dodano 9 lat temu

  Może być pięknie ale nie z takim gospodarzem. To musi być młody człowiek, nowoczesny lubiący Siedlce.

 5. JOHN dodano 9 lat temu

  a co z parkingami ?

  • Marcin dodano 9 lat temu

   Będzie tak jak na nowym świecie. Samochody będą stały gdzie popadnie.

 6. Marcinie dodano 9 lat temu

  Tam juz miasto likwiduje zieleń i poszerza strefę parkowania.
  Trzeba zapłacić za poparcie budowy pomnika wielkiego Lecha.
  A swoją droga, ten pomnik ma stanąć naprzeciwko tego budynku po domu dziecka. Może sie więc zdarzyć, że przedsiębiorca będzie miał szczęście zobaczyć w oknach swojego biura cudowny cień.

 7. siedlczanin dodano 9 lat temu

  Wszystko sprzeda ten PiSowski prezydencik. Ciekawe jak się pomieszczą te wszystkie instytucje które chce przenieść do budynku po policji. ŻENADA

 8. Siedlce dodano 8 lat temu

  Siedlce powinno miec w centrum deptaki brukowane uliczki, sklepiki, stragany itp. cos w stylu starego miasta.. Mamy tyle pieknych kamiennic ktorych wogole nie zauwazamy w tej szarej codziennosci.. Mlodzi ludzie nie maja gdzie chodzic w tym miescie. Siedlce miasto z wieloletnia tradycja powinno miec w centrum cos nadzwyczajnego ,, Stare Miasto ,, Chca przyciagac mlodych ludzi do naszego miasta to niech robia w centrum cos dla rozrywki i rekreacji a nie osiedle blokow mieszkalnych, beznadzieja..!!!

 9. Admin12 dodano 8 lat temu

  Stare Misto i Zalew tego nam trzeba… Przyciagac Mlodych ludzi, turystow. Musimy sprawidz ze ludzie beda sie chcetnie zatrzymywali w naszym miescie, przyjezdzan na weekendy z dziecmi… Zalew powinien byc wiekszy duza plaza sklepiki z alkochlem i jedziem, wyp. Sprzetow wodnych itp.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?