SPIN

OCZAMI KOBIET: Sekret afrykańskiego dziecka

Aneta Borkowska sobota, 2 listopada 2013, 14:11 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Temat tego filmu z pewnością jest dla nas niewyobrażalny, a jednak został on oparty na faktach. Zdajemy sobie sprawę, że świat Afryki wciąż jest nam obcy, a co najgorsze niezrozumiały oraz nie mogący być przez nas oceniony, ponieważ nie sądzę abyśmy mieli prawo oceniać tamtejsze wierzenia oraz obyczaje. Czy uznać tę historię za bajkę? Jeśli nie, czy możemy w jakiś sposób zaradzić tej sytuacji? Temat tutaj pozostaje otwarty. (Joanna Brzezińska/plasterlodzki.pl)

W środę (6 listopada) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Sekret afrykańskiego dziecka”.

Młoda Francuzka, Cécile chce sprowadzić do Europy swojego partnera, który jest pracownikiem pomocy humanitarnej w Afryce. W tym celu odbywa podróż po terenach północnego Beninu, jednych z najbiedniejszych miejsc w Afryce. Los sprawia, iż pewna afrykańska kobieta oddaje jej swoje dziecko, ratując je tym samym przez śmiercią z głodu. Mimo sprzeciwu ukochanego i lokalnej policji, Cécile zabiera dziecko ze sobą do Francji. Po siedmiu latach powraca na Czarny Kontynent, aby odszukać prawdziwą rodzinę chłopca i pokazać mu jego korzenie.

Sekret afrykańskiego dziecka
reżyseria: Christine François,
scenariusz: Christine François, Sophie Fillières, Gaëlle Macé, Maurice Rabinowicz,
aktorzy: Audrey Dana, Robinson Stévenin, Élie Lucas Moussoko,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 108 minut,
dodatkowe informacje: Filmweb, IMDb, zwiastun 

źródło: NoveKino Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?