SPIN

Jest porozumienie w sprawie targowiska

redakcja wtorek, 30 czerwca 2020, 14:39 Siedlce

Konflikt w sprawie targowiska w Siedlcach zażegnany. Wczoraj w urzędzie miasta odbyło się w tej sprawie ponad dwugodzinne spotkanie.

Przypomnijmy handlarze sprzeciwiali się podwyżkom i przede wszystkim płacenia za trzy miesiące z góry o co zabiegał dzierżawca terenu. Jak zapowiadał gdyby nie doszedł do porozumienia z kupcami od lipca zamknąłby targowisko.

– Ostatecznie zawarliśmy porozumienie, że opłaty będą uiszczane za jeden miesiąc, płacone do dziesiątego. Nie będzie też podwyżek, a opłaty nawet spadną. Tak przykładowo z planowanych 230 do 185 złotych – tłumaczy Robert Szczepanik, wiceprezydent miasta.

Piątkowe spotkanie na targowisku

Nie obyło się jednak bez ustępstw ze strony miasta. By skłonić zarządcę do większej ugody wobec kupców władze Siedlec poszły mu na rękę.

– Umowa dzierżawy, która miała skończyć się w grudniu tego roku została przedłużona o kolejne 12 miesięcy – mówi wiceprezydent. – Byliśmy trochę pod ścianą, bo gdyby dzierżawca zamknął targowisko na 3 miesiące, bo tyle ma wypowiedzenia to ponad stu handlarzy straciło by możliwość zarabiania, a zyski wiadomo w wakacje są największe. Nie mogliśmy do tego dopuścić – dodaje.

Wiceprezydent Siedlec Robert Szczepanik o wypracowanym kompromisie

W niedługim czasie na targowisku poprawią się warunki. Na początek zostanie postawiona tam toaleta. Władze myślą także o tym, by w przyszłości dzierżawca, który wygra przetarg był zobowiązany do przeprowadzenia na targowisku niezbędnych remontów.

2 komentarze

  1. Czyli można szantażować UM. dodano 5 dni temu

    Czyli można szantażować UM.

  2. koddress dodano 4 dni temu

    Do pracy na urzędzie w takiej koszuli? Wygląda jak działkowicz a nie prezydent.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?