SPIN

Rusza zbiórka żywności „Tak, POMAGAM!”

Aneta Borkowska czwartek, 2 grudnia 2021, 06:40 Społeczeństwo

Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w XIX ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. 3 i 4 grudnia w wybranych sklepach będzie można podarować na ten cel żywność z długim terminem ważności.

– Liczy się każdy drobny gest dobroci. Podarować można tyle, na ile kogo stać. W tym roku, z powodu pandemii nie odbyła się zbiórka żywności przed Wielkanocą, gdyż wolontariusze nie mogli dyżurować w sklepach. Widzimy, że potrzeby są ogromne, osób potrzebujących jest bardzo dużo – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

W zbiórce wezmą udział wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach. Będą dyżurować przy oznakowanych plakatami koszach z identyfikatorami i ulotkami.

Aby pomóc wystarczy przekazać im produkty, które można przechowywać przez dłuższy czas: ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąkę, makaron, suszone warzywa strączkowe takie jak fasola, soczewica, groch, konserwy mięsne i rybne, puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne, mleko w kartoniku, herbata, słodycze i bakalie.

Produkty trafią do najbardziej potrzebujących przed Świętami Bożego Narodzenia, część darów zostanie przekazana w późniejszym terminie, w ramach pomocy doraźnej.

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?